Військова прокуратура відсудила землю на Яворівському полігоні

16.12.2018 18:51   Джерело: Status Quo
Опубліковано : Патрік Скеля

Військова прокуратура домоглась в суді звільнення комерційною структурою нерухомості та ділянки Яворівського військового полігону, де відбуваються міжнародні військові навчання. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, пише - Status Quo.

Упродовж 2015-2017 років військова прокуратура Львівського гарнізону вживала заходи щодо визнання недійсним договору оренди майна, укладеного суб’єктом господарської діяльності з Яворівською квартирно-експлуатаційною частиною району щодо оренди нерухомого військового майна. Указаний об’єкт розташований в с. Верещиця Яворівського району Львівської області на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівського військового полігону).

Предметом договору було надання в оренду нежитлових приміщень колишнього профілакторію загальною площею понад 1100 кв м. Крім цього, орендарю надано в користування земельну ділянку площею майже 30 га, з яких 13 га – озеро нібито для досягнення мети оренди нерухомого майна.

Указаний договір оренди укладений ще у 2012 році терміном на 3 роки. Однак, у травні 2015 року сторони уклали додатковий договір. Згідно з ним у порушення порядку укладення договорів оренди, тобто без проведення конкурсу, продовжили його терміном до травня 2018 року.

У задоволенні позову про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна господарським судом Львівської області відмовлено з підстав, що законодавством не передбачено площі земельної ділянки, яка підлягає передачі в оренду для досягнення її мети.

У подальшому, після закінчення терміну дії вказаного договору оренди, заступник військового прокурора Західного регіону України звернувся до суду з позовом про зобов’язання орендаря звільнити зазначене нерухоме майно та земельну ділянку.

У ході судових розглядів представники відповідача намагались довести суду про чинність договору: його пролонгацію ще на три роки. Однак господарський суд Львівської області, дослідивши всі обставини справи, ухвалив рішення, яким позовні вимоги військової прокуратури Західного регіону України задовольнив у повному обсязі.

Слід зазначити, що указана земельна ділянка та розміщене на ній приміщення входять до складу території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський військовий полігон), де постійно проходять злагодження військовослужбовці Збройних Сил України та проводяться міжнародні навчання.

Як повідомляє ZAXID.NET, охоронна фірма «Ірбіс», що взяла в оренду цю територію (так звану «дачу генерал Варенникова») і збудувала там приватний будинок, підконтрольна львівському бізнесмену Петрові Димінському. Саме у цьому будинку практично постійно мешкав Петро Димінський. Окрім будинку, в оренді компанії «Ірбіс» перебуває понад 29 гектарів навколишнього лісу, призначеного, за документами, для обслуговування колишнього профілакторію. Сам Петро Димінський зараз перебуває у міжнародному розшуку за підозрою у скоєнні смертельної ДТП.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Status Quo