Власники «Добробуту» звинуватили Садового в брехні та бажанні провести суд Лінча

30.05.2023 15:13   Джерело: LvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Йдеться про відповідь підприємців на звинувачення львівського мера щодо розкрадання підприємцями ринку у центрі міста.

Чи не кожен львів’янин (та й не лише) знає, хто у Львові має прізвисько «Доля». І так – це міський голова Львова Андрій Садовий – без його участі або ж погодження у місті не відбувається нічого. А якщо маєш на меті започаткувати бізнес, то повинен відділити долю градоначальнику – це може бути й 10, і 20, а то й 40% від прибутку, - йдеться у матеріалі видання "ВГолос".

То ж чи Садовий у долі з ринком «Добробут» був усі ці роки свого мерства, а коли запахло смаженим, він вирішує звернутися до генпрокуратури через нібито крадіжку комунального майна на ділянці колишнього ринку «Добробут».

Але чому Садовий згадав майже 20-річну історію із судовою тяганиною саме зараз не до кінця зрозуміло. Видається, що допоки Андрій Іванович був у долі з власником ринку «Добробут» Валерієм Холодило – земельна ділянка у самісінькому центрі Львова не була цікава чиновникам мерії.

«Фірма, зареєстрована в Москві, «Галінвест», власник Холодило, колишній комсомольський діяч, на початках Незалежності обманув міську владу, обласну владу і переписав на себе землі, майно. Йдеться про територію, де був розташований ринок «Добробут», дуже багато нерухомості – 500 млн грн у нинішніх цінах. На початках війни «чорні» реєстратори почали це все переоформляти», – каже Андрій Садовий.

Логічне питання – російсько-українська війна триває з 2014 року, то у мерії заплющували очі на те, що фірма з Москви, а зараз, коли навколо «Добробуту» виникло багато питань від громадськості Садовий вирішує вмити руки та зняти з себе відповідальність.

Найстрашніше у цій ситуації – скільки ще у Львові працює фірм, зареєстрованих у рф. Мабуть, вчасно сплачують «долю», якщо про них у Львівській мерії поки що не говорять…

Зазначимо, що справа про ділянку 0,66 га на площі Осмомисла за оперним театром тягнеться з початку 1990-х. Тоді міська рада спільно з українсько-австрійською фірмою заснувала ТОВ «Галінвест» та планувала збудувати тут 5-поверховий готель.

Через кризу будівництво зупинилось на рівні фундаменту, а на його місці облаштували тимчасовий ринок «Добробут». Чим кон­крет­но зай­ма­ло­ся під­при­ємс­тво у се­ре­ди­ні 90-х роках не­ві­до­мо з жод­них до­ку­мен­тів. На­то­мість ві­до­мо, що під­при­ємс­тво при­муд­ри­ло­ся за ці ро­ки пе­ред кіль­ко­ма струк­ту­ра­ми за­ро­би­ти со­бі міль­йон­ні бор­ги, в ре­зуль­та­ті чо­го бу­ло про­го­ло­ше­но спо­чат­ку про­це­ду­ру бан­крутс­тва під­при­ємс­тва (1999 рік), а по­тім, 2002 ро­ку, роз­по­ча­то про­це­ду­ру са­на­ції (оз­до­ров­лен­ня під­при­ємс­тва).

Згодом «Галінвест» закрив ринок Добробут та дозволив компанії «Євротрек» облаштувати на його місці супермаркет Арсен, який запрацював у квітні 2023 року.

Тож, після вчорашнього відеозвернення Андрія Садового, де мер Львова наголосив, що громаду міста хочуть обікрасти орієнтовно на 500 мільйонів гривень. Він пояснив, що фірма "Галінвест", яка зареєстрована у Москві, ще на початку незалежності обманула міську владу.

Він переписав на себе землі, де зараз розташований ринок "Добробут". Станом на зараз це 500 мільйонів гривень. Суд у цьому питанні принципово важливий, бо ще на початку війни чорні реєстратори почали все це переоформлювати,
– пояснив Андрій Садовий.

Він додав, що мерія звернулася до поліції і та порушила кримінальне провадження. Щоправда, прокуратура вже рік не може висунути звинувачення, хоча є висновок Мін'юсту та Держгеокадастру.


"Це є мародерство та грабіж. Я звертаюся до Генпрокурора із закликом стати на захист громади Львова. Бо якщо не працюють чесні суди, то працюють суди Лінча , – підкреслив Садовий.

ТОВ "Спільне Українсько-Австрійське підприємство "Галінвест" відреагувало на відеозвернення міського голови Львова Андрія Садового до генерального прокурора з проханням стати на захист громади

Про це йдеться у відкритому листі підприємства, передає "Еспресо.Захід".

"Міський голова Львова, на наше переконання, у відеозверненні виголосив низку маніпуляційних та популістських тверджень напередодні розгляду Західним апеляційним господарським судом справи за апеляційною скаргою Львівської міської ради на рішення Господарського суду Львівської області від 02.03.2023 року за позовною заявою Львівської міської ради до ТОВ "Спільне українсько-австрійське підприємство "Галінвест" (далі — ТОВ "СУАП "Галінвест"), Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Державного реєстратора Солонківської сільської ради Михайла Живко про скасування державного акту, запису про державну реєстрацію земельної ділянки та скасування державної реєстрації права приватної власності Галінвесту на об’єкт нерухомого майна — промислово-продовольчий торговий центр на вул. Стара, 3 у Львовіз одночасним припиненням права приватної власності ТОВ "СУАП "Галінвест" на об’єкт нерухомого майна — промислово-продовольчий торговий центр на вул. Стара, 3 у м. Львові", — йдеться у листі.

У власників "Добробуту" викликало обурення те, що мер звинувачує ТОВ "СУАП "Галінвест" у завданні збитків львівській громаді на міфічну суму — пів мільярда гривень через нібито привласнення комунальної землі.

"Це є відверта неправда, адже земельна ділянка весь час перебувала і надалі перебуває у власності Львівської міської ради. Садовий 16 років на посаді міського голови Львова не помічав "грубих порушень" і не оспорював правових підстав перебування ринку "Добробут" в центрі міста Львова. І лише зараз голосно заявив про нібито "грубі порушення". Така пригальмована часом пильність чиновника може свідчити лише про наявність прихованого мотиву в його діях, а власне — бажані захопити наше майно та бізнес", — наголосили у листі.

У "Галінвесті" заявили, що до останнього не вірили, що причиною чинного конфлікту з міським головою Львова, який розпочався в 2022 році, стало ймовірне не отримання "долі" в компанії. Там також спростували слова Садового про заволодіння майном територіальної громади, оскільки "торгово-продовольчий центр, як нерухомість, ніколи не належав Львівській міській раді, а був збудований за кошти інвестора".

"Ми також повністю відкидаємо маніпуляцію Садового про те, що товариство було зареєстровано у Москві. Спільне підприємство "Галінвест" було створене за часів СРСР, тобто до проголошення Незалежності України, зокрема, на підставі Договору про створення спільного підприємства "Галінвест" від 11 січня 1990 року. Даний договір набрав чинності з моменту підписання, а підприємство вважалося діючим з моменту його реєстрації Міністерством фінансів СРСР. Відповідно до даного договору місце знаходження підприємства: СРСР, м. Львів. Відповідно до Довідки № 05-06-01 Міністерства фінансів УРСР від 25.04.90 року, яка видана Зведеним валютно-економічним відділом Міністерства фінансів УРСР, Спільне підприємство "Галінвест" внесено в Реєстр спільних підприємств, створених в УРСР за участю радянських, іноземних організацій, фірм і органів управління. Реєстровий № 1627. Тобто Товариство було створено відповідно до вимог законодавства, яке діяло на той час. Вказана обставина використана Андрієм Садовим виключно як маніпулятивна з метою пов’язання з країною агресора. Проте єдиним засновником ТОВ "СУАП "Галінвест" є австрійська фірма "Ост-інвест-унд-баупроектменеджмент-Г.М.Б.Х", - пояснили власники "Добробуту".

Крім того, вони також відреагували на твердження Садового про те,"якщо не працюють чесні суди - працюють суди Лінча".

"Дозвольте принагідно нагадати Андрію Садовому історію "судів Лінча". Суд Лінча — це самосуд у США, призначення та виконання кари не уповноваженими на це особами; метод діяльності агресивно налаштованого населення, Ку-клукс-клану тощо. "Суди Лінча" у США відбувалися аж до середини 20 століття. Їх жертвами стали близько 3500 афроамериканців і 1300 білих. Палата представників США визнала, що "суд Лінча" — убивство людини, підозрюваної у правопорушенні, натовпом без судового процесу — є злочином федерального рівня. А тому заклики керівника громади Львова про можливість запровадити "суд Лінча" в Україні в межах цієї судової справи є неприпустимими. Нами готується звернення в правоохоронні та судові органи для надання оцінки таким словам Садового. Така поведінка і висловлювання міського голови Львова також є неприпустимим тиском на суд напередодні розгляду справи апеляційним судом. В будь-якій цивілізованій країні після таких неправдивих, маніпулятивних висловів ще із закликами можливого застосування насильства будь-який чиновник в кращому випадку був би відправлений у відставку або взагалі притягнутий до кримінальної відповідальності. У зв’язку з цим, вимагаємо від міського голови Львова Андрія Садового утриматись від маніпулятивних впливів на час розгляду справи Західним апеляційним господарським судом, оскільки в них немає жодного правового підґрунтя, а є популістський зміст дискредитувати 4 нашу компанію в очах громадськості. Нас лякає той факт, що в правовій державі керівник громади міста під надуманим приводом ініціював судовий процес з метою створити правові підстави для можливого захоплення приватного підприємства і заради досягнення своїх бізнесових інтересів, для чого погрожує застосуванням суду Лінча", - підсумували в "Галінвесті".

Тож, 30 травня Апеляційний господарський суд повинен був поставити крапку у рішенні щодо ринку "Добробут" у Львові. Однак засідання перенесли. Про це повідомив кореспондент 24 Каналу. Адвокат фірми "Галінвест" Євген Лейко сказав журналістам, що міській раді було відомо зв'язки інвесторів з Москвою, які виникли ще в 90-х роках.

Ми вважаємо, що підприємство діяло в цих правовідносинах абсолютно законно, має на підтвердження всі документи, які стосуються і земельної ділянки, і будівництва. Відповідно, ми сподіваємося на майбутнє справедливе рішення суду, – сказав адвокат.

Він також додав, що ділянка ринку "Добробут" належить місту "і завжди йому належала". Про це, за його словами, свідчать записи в Єдиному державному реєстрі.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews