Юрій Винничук написав роман про Івана Вагилевича

Автор зізнається, що поет із «Руської трійці» в «Лютеції» дуже подібний до нього самого.

23.09.2017 17:30   Джерело: Твоє Місто
Опубліковано : Патрік Скеля
«Лютеція» – назва нового роману львівського письменника Юрія Винничука про таємничу дівчину, що живе у снах. Автор відтворив атмосферу Львова 1840-х років, а одним із головних героїв роману став письменник, поет і священик Іван Вагилевич. Презентуючи роман на Форумі видавців, Юрій Винничук зізнався, що бачив у цьому герої самого себе. 
«Події його життя збігаються з моїми, особливо інтимні, особливо стосунки з жінками. В нас навіть сни були схожі», – каже письменник. У романі є містика, детектив, гумор і еротика, пише - Твоє Місто.

Читайте також

Назвали найкращі книги року назвали на «Форумі видавців» у Львові
Презентацію книги «Ліва Європа» на Форумі видавців зірвали праворадикали
Новий повстанський роман «Троща» презентував у Львові Василь Шкляр
 
У частині роману, що відбувається у менш віддалені від нас часи, Винничук описує химерні радянські реалії. Зокрема, знов згадує про фарцовщиків – перекупників дефіцитного одягу та взуття західного виробництва. 
 
«Я сам був фарцовщиком, тільки не бігав із товаром – у мене були місця в кількох готелях, де я збував речі офіціантам. Непогано заробляли і я, і вони. А ще деколи їздив на польський кордон і продав одяг полякам. У мене була велика перевага – я знав польську. На зароблені гроші жив цілий тиждень», –  розповів Винничук. 
 
Також автор романів про історію Львова та збірок львівських легенд анонсував створення у Львові батярського кабаре. Це його спільний проект із музикантом і співаком Антоном Мухарським, із яким Винничук уже мав спільний тур Канадою і Америкою. 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Твоє Місто