Хирів початку ХХ століття на старих фото

22.11.2017 11:00   Джерело: LvNews
Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко

В Старосамбірському районі Львівської області знаходиться місто Хирів. Місто,  розташоване на Передкарпатті над річкою Стривігор. Сьогодні це важливий залізничний вузол.

Читайте також

На найстарішій фото Польщі мешканець Самбора
Львів на фото 1918-1919 рр
Львівщина на фото німецького солдата (1941-1943)

Вкінці ХІХ століття через місто було прокладено першу залізничну колію. Хирів став важливою вузловою станцією з двома залізничними вокзалами, що значно пожвавило розвиток торгівлі та ремесел. Через Дністровську залізницю  з міста Хирова можна було добратись до Стрия і далі до Львова, Станіславова, Чернівців. Під час Першої світової війни Хирів як вузлова станція мав винятково важливе стратегічне значення. Через місто щодня проходило близько 40-50 потягів.

На початку ХХ століття в місті проживало 3658 осіб, з яких 1292 були українцями.

У 1916 року в Хирові побував відомий письменник-сатирик Ярослав Гашек, що відображено у творі «Пригоди бравого вояка Швейка»: «Жандарми були мадяри і, незважаючи на Швейкові протести, відволокли його в етапне управління в Хирові, де зарахували до транспорту російських полонених, призначених працювати на ремонті залізничної колії в напрямку Перемишля…».

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null


Джерело фото: http://stanb-ludziechyrowa.blogspot.com


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу lvnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews